Která nebankovní půjčka je pro vás vhodná?Existují různé typy nebankovních půjček. Půjčky dlouhodobé většinou fungují na bázi tzv. americké hypotéky, tedy úvěru, u kterého ručíte nemovitostí. Pokud nemovitostí ručit nechcete a potřebujete jen nižší částku, můžete zvolit některý z krátkodobých úvěrů, od několika stovek korun na pár dní po několik tisíc. Nabídka nejrůznějších finských či japonských půjček však připomíná spíš ruskou ruletu – právě mezi poskytovateli drobných úvěrů „před výplatou“ apod. naleznete nejvíce podvodníků.

Pokud tedy vybíráte nebankovní půjčku, je třeba si napřed ujasnit, co vlastně má tato půjčka vyřešit. Pokud vám kvůli vysokým provozním nákladům vaše příjmy nestačí, krátkodobá půjčka nic moc nevyřeší. Za měsíc o ni budete žádat znovu. Ve vašem případě stojí za zvážení půjčka dlouhodobá, pomocí které byste např. zateplili dům, koupili kamna na tuhá paliva, nové auto namísto starého apod.

Pokud nebankovní půjčku hodláte použít na rozjezd podnikání, k vyplacení dědictví, k rekonstrukci domácnosti nebo k podobnému účelu, bude vás samozřejmě zajímat nejspíše dlouhodobá americká hypotéka. Najít tu nejvýhodnější není nic lehkého, proto pro vás máme jeden tip: Hypopůjčka od společnosti TGI Money a. s. nabízí dokonce tři způsoby splácení. Mezi její nejdůležitější přednosti patří nízký úrok i RPSN, stejně jako možnost rozložit si splátky až na dvacet let. To vše bez registru, bez dokládání příjmů a bez poplatků předem. Díky těmto vlastnostem je vhodná i jako nebankovní půjčka pro problémové klienty. Řada zákazníků ji využívá také k refinancování předchozích půjček nebo k vyplacení z exekuce.

Stačí vyzkoušet si na úvěrové kalkulačce, na kolik by vás vyšla splátka při jaké lhůtě splatnosti, a pak už jen zažádat online. Společnost vám dá vědět do 24 hodin, jestli vám byl úvěr předběžně schválen. Následně vás kontaktuje její zástupce a podrobně vás seznámí se vším, co vás bude zajímat.

fielperson / Pixabay