Srovnání hypotékChcete si vzít hypoteční úvěr, ale nevíte, k jaké bance jít? Nevíte, kde vám nabídnou to nejlepší a hlavně pro vás nejvýhodnější? Chcete si vzít hypotéku, která by odpovídala vašim možnostem a s kterou ušetříte na úrokové sazbě? Pak byste měli zapomenout na všechny přestřelené nabídky a raději si o situaci na trhu udělat obrázek sami. K tomu můžete využít nezávislé srovnání hypoték, se kterým získáte podrobný přehled o aktuálních nabídkách hypotečních úvěrů na trhu.

Hypotéka je dlouhodobý úvěr, který je primárně zaměřen na financování nemovitosti. Jde o podstatný závazek, kterým se uvážeme na splácení milionových položek po dobu desetiletí, a proto je potřeba vybírat pečlivě.

Prohlížení nabídek

V první řadě si můžete udělat obrázek a přehled o situaci na trhu pročítáním jednotlivých nabídek, zkoumáním hypotéky po hypotéce, brouzdáním po internetových stránkách jednotlivých bankovních společností, telefonováním a osobními schůzkami a následně si udělat svůj vlastní osobní přehled. Řekněme si však narovinu, že tato cesta je trochu zdlouhavá a časově náročná.

Hypoteční kalkulačka

Naštěstí existují v dnešní době i další možnosti, jak získat přehled. První z nich je využití hypoteční kalkulačky. Hypoteční kalkulačky fungují na principu zvolení daného úvěru a nastavení hodnoty nemovitosti, výše úvěru, LTV %, doby splatnosti a doby fixace. Následně se dozvíte, kolik byste u daného typu úvěru měsíčně spláceli.

Srovnání hypoték

Na druhou stranu můžete využít srovnání hypoték a nechat si poradit od specialistů, kteří vám ušetří peníze i čas. Jde o zvláštní typ hypoteční kalkulačky, kde si navolíte vámi požadovaný úvěr. Přidanou hodnotou jsou však specialisté, kterým vaše údaje dorazí a na jejichž základě vám následně vytvoří srovnání vámi požadovaného úvěru v souvislosti na situaci na finančním trhu. Závěrem je vybrat pro vás tu nejvýhodnější hypotéku.